instalacje fotowoltaiczne

fotowoltaika, mikroinstalacje, farmy fotowoltaiczne

Zainwestuj w przyszłość Twoją i Twoich bliskich!

Coraz powszechniejszym widokiem są domy z zamontowanymi na dachach panelami fotowoltaicznymi. Taka instalacja jest doskonałym sposobem na czystą produkcję energii elektrycznej i pozwala na obniżenie rachunków za energię elektryczną niemalże do zera. Wykorzystaj nieograniczony i darmowy dostęp do energii słonecznej, którą każdego dnia zapewnia nam słońce. Sfinansuj własną instalacje fotowoltaiczną oszczędnościami z rachunków za prąd!

W zakresie instalacji fotowoltaicznych West Street Auto Garage współpracuje z T&T Proenergy. T&T Proenergy, działa na rynku już od 2011 roku, oferując pełną i kompleksową obsługę w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Przeprowadza klientów przez wszystkie etapy inwestycji, począwszy od znalezienia finansowania, przygotowania dokumentacji, montażu po oddanie instalacji do użytku i sprawowania opieki serwisowej. Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzin strony.

5%

Na hasło “WEST STREET” otrzymacie państwo 5% rabatu na zakup instalacji fotowoltaicznej!

Dlaczego fotowoltaika?

Prognozowane podwyżki cen energii elektrycznej oraz alarmy smogowe przekonujące do walki o jakość powietrza skłaniają do inwestycji w instalacje fotowoltaiczną. Dzięki własnej produkcji energii elektrycznej można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen energii, ponosząc już tylko koszty stałe za korzystanie z sieci, a te wynoszą już tylko kilkanaście złotych miesięcznie.

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór instalacji fotowoltaicznej, dlatego zachęcamy do kontaktu.

Przy dobrze instalacji fotowoltaicznej niezbędne jest zaufanie i zdanie się na profesjonalistów, którzy poza instalacjami fotowoltaicznymi oferują również wiedzę i doświadczenie.

Zainwestuj w instalację fotowolaticzną!

dla firmy

realne oszczędności

elektrownie

inwestuj

dla gospodarstwa

energia słoneczna

dla domu

produkuj prąd

Problem z inwerterem?

Skontaktuj się z nami! Serwisujemy oraz naprawiamy zepsute inwertery – wycena indywidualna.

Jak dobrze zaplanować instalacje fotowoltaiczną?

Wychodząc na przeciw osobom zainteresowanym instalacją fotowoltaiczną, poniżej sugerujemy na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o własnej mikroinstalacji:

 1. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie energii słonecznej na własne potrzeby, czyli do zasilania urządzeń RTV i AGD, oświetlenia a nawet ogrzewania lub chłodzenia. Im więcej urządzeń jest zasilanych wytworzonym przez własną instalacje prądem, tym więcej zaoszczędzonych pieniędzy na rachunkach za energie elektryczną. Ważne jest zatem dobranie wielkości instalacji indywidualnie, zgodnie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną, wobec wskazań rachunków z całego roku, powiększone o około 20%.
 2. Najwięcej energii produkowane jest w okresie letnim, dlatego każde wygenerowane nadwyżki pochodzące z energii słonecznej, można przechowywać w publicznej sieci i odebrać w ciągu roku w najbardziej dogodnym czasie, np. wieczorami czy zimą kiedy dom będzie potrzebował najwięcej energii.
 3. Ważne jest miejsce usytuowania instalacji fotowoltaicznej. Każde pobliskie drzewo, komin, antena satelitarna może rzucać cień na moduły, co może spowodować zmniejszenie wydajności instalacji, a co za tym idzie ilości produkowanego prądu.
 4. Postaw na pewne rozwiązania i producentów. Nie oszczędzaj na etapie doboru paneli PV. Niska cena instalacji może się wiązać najczęściej z problemami i dokładaniem do inwestycji. Szukając odpowiednich paneli, warto wziąć pod uwagę renomowane marki, oferujące wysoką jakość swoich produktów. Instalacja powinna pracować przez minimum 25 lat, a tylko dobre urządzenia zapewnią dobre działanie w tak długim okresie czasu. Wszelkie „kompromisy” mogą ujawnić się po kilku latach i sporo kosztować.
 5. Sprawdź oferowane gwarancje, warunki oraz opiekę serwisową. Jeżeli producent zakończy działalność przed upływem terminu gwarancji, możliwe jest, że pozostanie się samemu z problemem, który wystąpił. Warto zatem postawić na sprawdzonych producentów, którzy poza wysokiej jakości produktami oferują również profesjonalną opiekę serwisową.
 6. Upewnij się , że przedstawiona oferta zakłada wszystkie działania w zakresie instalacji fotowoltaicznej, bo z pozoru atrakcyjna oferta może być pełna ukrytych kosztów.
 7. Poza zakupem komponentów, równie ważny jest profesjonalny montaż. Najrozsądniejszym działaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonych i wykwalifikowanych ekip monterskich, które cechuje doświadczenie oraz fachowe rozwiązania.
 8. Po wykonanym montażu należy dokonać zgłoszenia mikroinstalacji do właściwego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD), który zależy od lokalizacji instalacji. Warto zorientować się czy firma, która została wybrana do wykonania instalacji fotowoltaicznej, pomaga również przy uzupełnianiu niezbędnej dokumentacji.

  +48 733 533 233
  biuro@weststreet.pl

  64 – 100 Leszno
  Zachodnia 11

  © 2023 West Street