ozonowanie

 sterylizacja, usuwanie przykrych zapachów, odgrzybianie, odkażanie, usuwanie alergenów.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie jest skutecznym i bezpiecznym sposobem przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon. Ozon jest gazem o silnych właściwościach utleniających, który dzięki swojemu stanowi skupienia dociera w każdy zakamarek, zarówno układu klimatyzacji jak i każdego wnętrza. Zanieczyszczenia powstałe na skutek bakterii, pleśni i grzybów a także nieprzyjemne zapachy mają negatywny wpływ na samopoczucie, powodując jego pogorszenie oraz spadek kondycji psychomotorycznej. Zatem ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna i sterylność oraz uzyskanie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, wirusów oraz zarodników pleśni i grzybów.

Co zyskasz dzięki ozonowaniu?

Ozonowanie, pomimo iż jest nadal nową metodą dezynfekcji, szybko zyskuje nowych zwolenników. Najczęściej ozon wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów (usuwa brzydkie zapachy a nie maskuje) , walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy.

Metoda ta doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, gdyż dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Ozon, jako bardzo silny środek dezynfekujący (50 razy skuteczniejszy od chloru), jest substancją, której zastosowanie jest niemal nieograniczone.

Ozonowanie pozostawia przyjemny zapach, kojarzący się z zapachem unoszącym się po burzy - w trakcie wyładowań elektrycznych powstaje ozon!

Usługa ozonowania zapewnia:

usunięcie nieprzyjemnych zapachów
ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach kota i psa, zapach potu bądź spalenizny

sterylizację

zabijane są wirusy i bakterie

usunięcie alergenów
zabija wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje

działanie dezynsekcyjne i deratyzacyjne
chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mole, muchy, komary i gryzonie

Ozonowanie samochodu - od 40 zł

Metoda ta doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, gdyż dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Ozon, jako bardzo silny środek dezynfekujący (50 razy skuteczniejszy od chloru), jest substancją, której zastosowanie jest niemal nieograniczone:

 • usuwa nieprzyjemne zapachy – ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach kota i psa, zapach potu bądź spalenizny
 • sterylizacja – zabija wirusy i bakterie
 • usuwa alergeny –zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
 • działanie dezynsekcyjne i deratyzacyjne – chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie
 • odgrzybianie klimatyzacji – cząsteczki ozonu w postaci gazowej docierają do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji zabijając grzyby i drobnoustroje które są powodem brzydkich zapachów
 • odkażanie całe wnętrza samochodu – ozon wnika głęboko w strukturę tapicerowanych siedzeń i kanap i utlenia znajdujące się tam bakterie, roztocza i przykre zapachy, których nie można zniszczyć innymi metodami. Już kilka sesji ozonowania zupełnie usuwa nawet zapach papierosów. Dzięki temu w samochodzie mamy świeże i czyste powietrze.

 

CENA OD 40 zł

Ozonowanie pomieszczeń - od 2zł/m2

Ozonowanie to zupełnie bezpieczna metoda dezynfekcyjna, która sprawdza się zarówno w pomieszczeniach użytku prywatnego (domy, mieszkania), publicznego, jak i przemysłowego, a nawet specjalnego przeznaczenia, jak sale w placówkach medycznych czy edukacyjnych. Ozon jest gazem, który potrafi penetrować najmniejsze zakamarki domów, biur, pomieszczeń gospodarczych, hal przemysłowych. Posiada naturalną umiejętność absorpcji nieprzyjemnych zapachów oraz neutralizowania niebezpiecznych bakterii, alergenów, ale także zarodników pleśni i grzybów. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do powstawania groźnych chorób lub zaostrzania się astmy. Ozonowanie pozostawia przyjemny zapach, kojarzący się z zapachem unoszącym się po burzy (w trakcie wyładowań elektrycznych powstaje ozon).

Ozonowanie pomieszczeń przeprowadza się w:

 • przestrzeniach biurowych
 • urzędach, pomieszczeniach administracji publicznych
 • placówkach medycznych
 • placówkach edukacyjnych (przedszkolach i żłobkach)
 • siłowni, klubach fitness
 • pokojach hotelowych
 • magazyny
 • mieszkaniach prywatnych

Usługa ozonowania zapewnia:

 • usunięcie nieprzyjemnych zapachów – ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach kota i psa, zapach potu bądź spalenizny
 •  sterylizację – zabijane są wirusy i bakterie
 • usunięcie alergenów –zabija wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
 • działanie dezynsekcyjne i deratyzacyjne – chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mole, muchy, komary i gryzonie.

 

CENA OD 2zł/m2

Pomieszczenia biurowe / użyteczności  publicznej/ placówki / inne

Domy i mieszkania

CENA od 1,5zł/m2

  +48 733 533 233
  biuro@weststreet.pl

  64 – 100 Leszno
  Zachodnia 11

  © 2023 West Street